5 lutego 2012

Włóczykijka "W nadziei na lepsze jutro"

"W nadziei na lepsze jutro" 
Ewa Bauer

Powieść „W nadziei na lepsze jutro” przedstawia historię młodej kobiety, która bardzo pragnie być szczęśliwa. Pomimo przeciwności losu i osobistych tragedii, jakie ją spotykają, wciąż wierzy, że prawdziwa, wierna i uczciwa miłość istnieje. Losy Anny przeplatają się z losami dwóch innych kobiet, których życie również nie układa się tak, jakby sobie tego życzyły. Bohaterowie powieści przechodzą metamorfozy, podejmują różne – nie zawsze słuszne – decyzje. Prowadzą wieczną walkę dobra ze złem. Emocje w tej książce grają główną rolę. Czy w poszukiwaniu miłości wolno wszystko?Anna bohaterka książki jest młodą atrakcyjną kobietą szczęśliwą żoną Roberta. Gdy dowiadują się, że jest w ciąży ich radość jest wielka... niestety los potrafi być okrutny, Anna poroniła, utrata dziecka wpływa niekorzystnie na ich związek- małżeństwo przechodzi kryzys. Dzięki terapii ból i rozpacz powoli ustępuje, a ich związek wraca do normy są znowu szczęśliwi i wydawałoby się, że już nic nie zburzy tego szczęścia. Wtedy w ich życiu pojawiają się dwie atrakcyjne kobiety Sabina- młodzieńcza miłość Roberta i jej przyrodnia siostra Helena, które mają zamieszkać u nich w domu.

I jak można było przypuszczać ta wizyta nie mogła przynieść nic dobrego. Robert poddał się urokowi młodej seksownej Heleny i doszło do zbliżenia ale to nie wszystko pod wpływem wspomnień uległ także Sabinie... Anna przyłapała ich na gorącym uczynku cały świat zawalił się jej w jednej chwili.

 Robert dopuścił się podwójnej zdrady, a jeszcze miał nadzieję, że żona mu przebaczy... moja pierwsza myśl- NIGDY! 
A co by było gdyby ich nie przyłapała? Czy Robert miał by odwagę się przyznać?
Ania nie chce znać Roberta i wyjeżdża na staż do Hiszpanii i tu powiedziałam... bardzo dobrze.

Gdy zachorowała jej matka wraca do Krakowa spotyka swojego męża który nie przestał mieć nadziei na powrót żony.
Śmierć matki Anny zbliżyła ich do siebie... i tu miałam mieszane odczucia co do decyzji Anny... powrót do męża... czy ta decyzja będzie dobra? Czy Robert naprawdę się zmienił i szczerze żałuje zdrady?

Książka wzbudza wiele emocji... opowiada o miłości, cierpieniu i rozczarowaniach, a także jak sam tytuł mówi...  nadziei na lepsze jutro. Przeczytałam ją z wielką przyjemnością czyta się szybko i naprawdę wciąga. Trochę zaskoczyło mnie zakończenie i decyzje głównej bohaterki...  czuję lekki niedosyt.

Książka z akcji Włóczykijka  

3 komentarze:

 1. Nie czytałam . Twoja opinia o książce zaciekawia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie zachęciłaś do przeczytania...dręczy mnie jaki był koniec tej historii.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. No widzę, że warto przeczytać!

  OdpowiedzUsuń