15 kwietnia 2012

Włóczykijka "Magiczne miejsce"


Agnieszka Krawczyk 
" Magiczne miejsce"
Wydawnictwo: Sol
Rok wydania: 2010
 Ilość stron: 286

 Któż z nas nie marzył o ucieczce z pełnego zgiełku, hałaśliwego miasta na cudowną wieś, gdzie czas płynie innym trybem i można spotkać niezwykłych ludzi?

Nowa powieść „Magiczne miejsce” opowiada historię życia na prowincji, w małej, ale za to bardzo malowniczej wiosce. Jej mieszkańcy są niezwykle oryginalnymi osobami: ktoś po amatorsku zajmuje się astronomią, inna osoba wytwarza perfumy dawnymi metodami, jest pasjonat piractwa i literatury marynistycznej.Następna książka z akcji "Włóczykijka" przyszła do mnie jakiś czas temu i czekała cierpliwie, a to tylko dlatego, że brakowało mi czasu na jej przeczytanie.
W końcu zabrałam się za "Magiczne miejsce" i przepadłam.

*************

"Magiczne miejsce" to historia o  Witoldzie Mossakowskim- wysoko postawionym pracowniku MSZ, który ma już dość życia w mieście i pogoni za karierą jest znudzony swoją posadą i chciałby wszystko rzucić. Przez przypadek,a właściwie dzięki dawnemu koledze kupuje posiadłość gdzieś na końcu Polski w małej wsi - Ida. Postanawia spędzić tam urlop...

Pałac wymaga remontu, ale naszego bohatera to nie przeraża jest pod wielkim wrażeniem  całego otoczenia, posiadłość go zaintrygowała, skrywa w sobie wiele zagadek, a to Witold lubi najbardziej...ich rozwiązywanie.

Podczas swojego pobytu szybko zyskuje sympatię  mieszkańców Idy... poznaje  młodą Panią sołtys Milę, miłą  osóbkę, a zarazem bardzo przedsiębiorczą ,stworzyła ona spółdzielnię rękodzielniczą, a także interesuje się astronomią i w swoim domu wybudowała obserwatorium z którego korzystają dzieci. Poznaje także nauczycieli Wojtka i Alberta zapalonych kibiców piłki nożnej. Zaprzyjaznia się z byłą właścicielkę pałacu panią Teklą, która mieszka w domku myśliwskim i wytwarza tam perfumy. Jego uwagę zwróciła też  mała Alinka, która uwielbia książki o Harrym Potterze.

Czy Witold odnajdzie spokój, a może miłość i zostanie w tej maleńkiej i urokliwej pełnej tajemnic wsi?

"Magiczne miejsce" zresztą jak sam tytuł mówi.. jest to miejsce  pełne magii, tajemnic, zagadek, duchów, a także zapachów "Idealnych'.


Książkę przeczytałam z wielką przyjemnością i polecam tym którzy lubią tajemnicze historie.


1 komentarz:

  1. Nie znam tej autorki ale jak piszesz jest i rękodzieło hihi może być ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń