22 lipca 2012

Pensjonat Sosnówka

Pensjonat Sosnówka
Autor: Maria Ulatowska
Wydawnictwo: Prószyński i Spółka
Rok wydania: 2011
Stron: 359


 Pensjonat Sosnówka” to kontynuacja losów Anny Towiańskiej, która odziedziczyła dworek w pięknej malowniczej miejscowości Towiany.

Remont dobiegł końca i marzenie naszej bohaterki się spełniło, pensjonat został otwarty, pojawiają się pierwsze rezerwacje, Anna jest szczęśliwa. Poznajemy nowych bohaterów- przyszłych gości, którzy są pod wielkim wrażeniem oferty pensjonatu... wędkowanie, grzybobranie to raj dla mężczyzn, a dla kobiet spacery wśród zieleni, książki, a nawet kosze z włóczkami... aby się nie nudziły gdy ich mężowie będą zajęci łowieniem ryb.
W prowadzeniu pensjonatu  pomagają- Pani Malinka i Dyzio, który zamieszkał w pracowni obok Sosnówki podarowanej przez Anię.
Oczywiście  pojawia się wątek miłosny... nasza bohaterka zakochuje się w Jacku zresztą z wzajemnością z czego również jest ucieszony syn Jacka- Florek. Dyzio oświadcza się Pani Malince, wszyscy są uradowani, ale to nie jedyne pary szczęśliwie zakochane.
Jak można było się spodziewać jak i w pierwszej części tak i w drugiej wszyscy są mili, pomocni... jeśli są jakieś problemy można by powiedzieć, że rozwiązują się same. Czytając książkę ma się wrażenie że mieszkańcy miasteczka to jedna wielka rodzina... czy w realnym świecie może tak być? Chyba nie...
Jak dla mnie książka za "słodka"  choć chyba trochę lepsza od pierwszej części i mimo wszystko czytało się dość przyjemnie.
Książka z akcji Włóczykijka 


5 komentarzy:

 1. Oczywiście ze jest to książka gdzie wiadomo co będzie na końcu - ale jak dla mnie dobra na wakacje i pochmurne dni !

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy podobne wrażenia. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, mam takie same odczucia, ale bardzo się cieszę, że ją przeczytałam :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za polecenie :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i uważam, że jako wakacyjna rozrywka super :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń