24 lipca 2011

Książkowe zaległości

Zaniedbałam książkowe wpisy jakoś tak wyszło...dzisiaj nadrabiam i pokażę co przeczytałam od marca do lipca...taka zbiorcza lista.Zacznę od książki którą skończyłam  dzisiaj

"Chichot losu" Hanka Lemiańska


Prawdę mówiąc książkę kupiłam przez przypadek,zaciekawił mnie tytuł...jest to opowieść jak los może płatać nam figle.

Joanna bohaterka książki kobieta niezależna pracująca w firmie w której liczy się tylko praca i dyspozycyjność pewnej nocy odbiera telefon od przyjaciółki która prosi ją o trzydniową opiekę nad jej dwójką dzieci-Asi i Łukasza oraz kota...mimo,iż Joanna nie lubi dzieci,a także kotów zgadza się zaopiekować nimi.Mijają trzy dni,a matka nie wraca jak się okazuje zginęła w wypadku.Życie naszej bohaterki jak można się spodziewać zostaje wywrócone do góry nogami.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie czasami bawiła,a czasami irytowała.Zaskoczyło mnie tylko zakończenie,a może jest w planach druga część?
 
 
"Bezpieczna przystań"  Nicholas Sparks
Jest to druga książka Nicholasa Sparksa jaką przeczytałam..."Bezpieczna przystań" jest to książka o miłości,a także cierpieniu, pojawia się także wątek kryminalny...  czyta się ją jednym tchem przynajmniej ja nie mogłam się od niej oderwać.
 
 
"Skradziony czas"  Anita Shreve
 
książka którą dostałam w ramach wymianki "Z książką na majówkę"
 
II wojna światowa, Belgia. Na zalesionym wzgórzu pod miasteczkiem Delahaut rozbija się amerykański samolot zestrzelony przez Niemców. Dwie osoby z załogi giną na miejscu. Pilot, Ted Brice, skrajnie wyczerpany i z poważną raną nogi, trafia do domu Claire i Henriego, członków belgijskiego ruchu oporu. Wkrótce rozpoczynają się represje i mąż Claire musi natychmiast uciekać z miasteczka. Claire, mimo zagrożenia, zostaje, by opiekować się Tedem. 
 
 
"Cudowna podróż Edwarda Tulana"  
Kate DiCamillo -książka wędrowniczka
Cudowne opowiadanie o przygodach porcelanowego królika
 

"Nazwij to ucztą miłości" Charles Baxter
Wystawna, smakowita, wyciskająca łzy śmiechu i żalu i bez reszty pochłaniająca uczta literacka. Charles Baxter ukazuje nam, jak ciężko wywalczyć wspaniałomyślność, jakiej wymaga codzienne współbycie z tymi, których kochamy. Na naszych oczach tworzy całą społeczność, używając przenikającego na wskroś duszę wzroku, wyrafinowanego, finezyjnego języka i jeszcze... trochę magii blasku księżyca.
 

"Księżyc we łzach" Saillo Ouarda
 Prawdziwa i wstrząsająca historia Marokanki - ofiary przemocy w rodzinie. Quarda wychowywała się wraz z sześciorgiem rodzeństwa w cieniu tragedii, która zamieniła ich dzieciństwo w piekło. Coraz bardziej agresywny i nieobliczalny ojciec zabił ich matkę, gdy autorka miałą zaledwie pięc lat. opowieść o trudnym dorastaniu i próbie wybaczenia - bohaterka po latach odwiedziła ojca w więzieniu - na egzotycznym tle obyczajowym życia w kulturze muzułmańskiej.
 
Bardzo dobrze napisana książka ...choć tyle w niej opisanego cierpienia,aż nie chce się wierzyć,że można tak traktować ludzi.
 
 
"Cień Kilimandżaro"Agnieszka Żukowska, Sergiusz Pinkwart
Bardzo dobrze się czytało,poruszające losy bohaterów ...choć finał książki mnie zaskoczył.
 
 
Man nadzieję,że dotrwałyście do końca.
 
Dziewczyny to prawda urlop był udany ..wróciłam wypoczęta i pełna energii.
Pozdrawiam serdecznie!

6 komentarzy:

 1. SPORO W TYM ROKU PRZECZYTALAM KSIĄŻEK...NADRABIAŁAM ZESZLOROCZNA POSUCHE-REMONT-ALE OPRÓCZ WIADOMEGO EDWARDA,NIE ZNAM TYCH POZYCJI-POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale duzo ksiażek przeczytałas,ja zabardzo nie lubie czytac no są wyjątki:baśnie i bajki to moje ulubione,pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo, naprawdę, przeczytałaś książek:) uwielbiam czytać, tylko nie zawsze czas na to pozwala... W urlopie przeczytałam "Makatke" Grocholi, bardzo fajna, prosta i przyjemna, polecam, jeśli lubisz takie książki:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam czytać książki, choć coraz ciężej znaleźć na nie czas :) Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam Cię do mnie po wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogoda faktycznie sprzyja czytaniu. Dzięki za polecenie książek. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń