17 sierpnia 2011

Włóczykijka...Efekt kobiety

Jest to moja pierwsza książka jaką przeczytałam dzięki akcji "Włóczykijka".

Efekt kobiety opowiada...

...O zgłębianiu sensu życia, mocowaniu się z egzystencją, odkrywaniu innego niż narzucony kobiecie los, gdzie jest ona podporządkowana mężczyźnie...

...O ucieczce od rutyny - nawróceniu, spełnionych nadziejach,
a także o odkrywaniu mistyfikacji, kłamstw i prawd...

...O poznawaniu nowych światów, odmiennych od tych,
w których dotąd żyła...

Łaknęła go coraz bardziej, łaknęła nieoczekiwanych, nieznanych jej dotąd dreszczy, spadających na nią niczym lodowate ogromne krople wody, rozbryzgujące się echem w pamięci. Jej dotychczasowe doznania były tylko krótkimi, nic nieznaczącymi, bezbarwnymi spazmami... Nikt nie całował jej, szepcząc jednocześnie, jakby wkładał swoje myśli w jej usta, które zdawały się nabierać smaku i kształtu. Te pocałunki były jak wzorzysty chłodny jedwab, połyskujący na tle błękitnego nieba.
...O miłości...


Główna bohaterka-Małgorzata matka dwójki dzieci,żona Jacka jest piękną i interesującą kobietą jednak nieszczęśliwą w małżeństwie liczne zdrady męża i znęcanie się nad nią fizyczne i psychiczne upokarzają ją i doprowadzają do rozstania.W trakcie rozwodu Małgorzata dowiaduje się,że jest śmiertelnie chora na czerniaka.Choroba sprawia jej ogromny ból i wiele cierpienia prawie nikomu nie mówi o swojej chorobie z czasem jednak dowiaduje się o tym jej były mąż...który postanawia odzyskać jej względy.
Mimo wielu cierpień jakie doznała bohaterka wspomina męża był on jej pierwszą miłością. Wokół niej pojawiają się kolejni mężczyżni którzy są pod jej urokiem.

Z początku czytanie szło mi opornie przeczytałam kilkadziesiąt stron i odłożyłam na półkę...powróciłam do czytania po trzech dniach.Męczyły mnie przeskoki w czasie terażniejszość-przeszłość niczym nie oddzielone. Prawdę mówiąc nie rozumiem postępowania Małgorzaty...denerwowała mnie jej osoba, mimo to polecam tą książkę.

Książka z akcji Włóczykijka przekazana przez wydawnictwo Novea Res.
 
 

1 komentarz:

  1. Podziwiam Twoją wytrwałość w czytaniu,ale takie książki to nie na moje możliwości,ja lubie baśnie i bajki te mi najlepiej odpowiadają:)pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń